Original: $36.95
-70%$36.95
$11.09The Story
DESCRIPTION
The STEDI LED Flasher Relays are designed to eliminate any hyper-flash related errors. Plug and Play for a quick and seamless install. An affordable option for both Motorcycles and Automobiles.
TECH SPECS
| 2 PIN LED Flasher Relay | |
| WORKING VOLTAGE | 12V only |
| POWER RANGE | 0.1W - 150W |
| OPERATION | Silent |
| INSTALLATION | Plug and Play |
| UNIT WEIGHT | 0.015kg |
| NUMBER OF CYCLES | 500, 000 |
| 3 PIN LED Flasher Relay | |
| WORKING VOLTAGE | 12V/24V |
| POWER RANGE | 0.1W - 180W |
| CAPACITOR | Non-polarity |
| INSTALLATION | Plug and Play |
| NUMBER OF CYCLES | 500, 000 |
WHAT'S IN THE BOX
- 1 x LED Flasher Relay (user selected)

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
DESCRIPTION
The STEDI LED Flasher Relays are designed to eliminate any hyper-flash related errors. Plug and Play for a quick and seamless install. An affordable option for both Motorcycles and Automobiles.
TECH SPECS
| 2 PIN LED Flasher Relay | |
| WORKING VOLTAGE | 12V only |
| POWER RANGE | 0.1W - 150W |
| OPERATION | Silent |
| INSTALLATION | Plug and Play |
| UNIT WEIGHT | 0.015kg |
| NUMBER OF CYCLES | 500, 000 |
| 3 PIN LED Flasher Relay | |
| WORKING VOLTAGE | 12V/24V |
| POWER RANGE | 0.1W - 180W |
| CAPACITOR | Non-polarity |
| INSTALLATION | Plug and Play |
| NUMBER OF CYCLES | 500, 000 |
WHAT'S IN THE BOX
- 1 x LED Flasher Relay (user selected)























