🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
$17.81
Original: $59.38
-70%STEDI Anderson Cigarette Flush Mount—
$59.38
$17.81The Story
DESCRIPTION
STEDI Twin Anderson Cigarette Flus Mount
TECH SPECS
| HOUSING | Â |
| MATERIAL | ABS Plastic |
| STYLE | Flush Mount |
| ARRAY | Twin |
Â
| ANDERSON PLUG | Â |
| PLUG TYPE | Anderson 50A 2 Pole |
| ATTACHMENT | Crimp |
| PINS | 2 |
| DC VOLTAGE | 600V |
| OPERATING TEMPERATURE | 105°C |
Â
| CIGARETTE SOCKET | Â |
| RATING | 15a |
| OPERATING VOLTAGE | 0-36V |
Â
WHAT'S INCLUDED
- 1 x STEDIâ„¢ Anderson Cigarette Flush Mount
Description
DESCRIPTION
STEDI Twin Anderson Cigarette Flus Mount
TECH SPECS
| HOUSING | Â |
| MATERIAL | ABS Plastic |
| STYLE | Flush Mount |
| ARRAY | Twin |
Â
| ANDERSON PLUG | Â |
| PLUG TYPE | Anderson 50A 2 Pole |
| ATTACHMENT | Crimp |
| PINS | 2 |
| DC VOLTAGE | 600V |
| OPERATING TEMPERATURE | 105°C |
Â
| CIGARETTE SOCKET | Â |
| RATING | 15a |
| OPERATING VOLTAGE | 0-36V |
Â
WHAT'S INCLUDED
- 1 x STEDIâ„¢ Anderson Cigarette Flush Mount

























