EXPLOSIVE PERFORMANCE.

RAZOR-SHARP LUMINANCE.

A MULTI-USE SOLUTION.

LUX GRAPH

Original: $63.34
-70%$63.34
$19.00- EXTRA LOW-PROFILE FLOODLIGHT THAT WON'T HURT THE POCKET. PLUS IT'S PART OF THE EXCELLENT STEDI MODULAR SYSTEM! -






KEY FEATURES AT A GLANCE
PROTECTED AGAINST
FEATURES
| POWER | 25W |
| LED | 5 x 5W LEDs |
| CURRENT DRAW | 1.3A @ 13.6v |
| VOLTAGE | 9 to 32v |
| RAW LUMEN | 2250Lm |
| INGRESS PROTECTION | IP68 |
| COLOUR TEMP | 6000K |
| LIFESPAN | 50,000hrs |
| LENS | Lexan Polycarbonate Lens |
| WEIGHT | 0.550kg |
| BEAM | Flood |

Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
- EXTRA LOW-PROFILE FLOODLIGHT THAT WON'T HURT THE POCKET. PLUS IT'S PART OF THE EXCELLENT STEDI MODULAR SYSTEM! -






KEY FEATURES AT A GLANCE
PROTECTED AGAINST
FEATURES
| POWER | 25W |
| LED | 5 x 5W LEDs |
| CURRENT DRAW | 1.3A @ 13.6v |
| VOLTAGE | 9 to 32v |
| RAW LUMEN | 2250Lm |
| INGRESS PROTECTION | IP68 |
| COLOUR TEMP | 6000K |
| LIFESPAN | 50,000hrs |
| LENS | Lexan Polycarbonate Lens |
| WEIGHT | 0.550kg |
| BEAM | Flood |
Original: $63.34
-70%$63.34
$19.00